16.04.2026
|
Мектеп: Бөлім: |
«Зерноград аулының негізгі орта мектебі» КММ Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асылбекова Л.Ж. |
|
Күні: |
05.03.2026 ж. |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз – Ұлыстың Ұлы күні! |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.4.5.1 тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; Оқушылардың көпшілігі: тақырып бойынша оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікті сезіну. Отбасы Құндылықтары, отбасы дәстүрін сақтау. Оқушыларға қазақтың салт - дәстүрін дәріптеу. Ұлттық дәстүрімізді танып -білуге тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Хор |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады.
Армысыңдар, балалар! Бармысыңдар, балалар! Батаменен ел көгерер, Жаңбырменен жер көгерер.
|
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 35 мин. |
Сөздік жұмысы
|
Жазылым Ұлыс-народ Теңелу-равняться Дәм тату-пробовать Шығыс-восток Татуласу-мириться Мереке-праздник Ұлттық-национальный Жаңа жыл-новый год
|
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Сөздік |
|
|
|
1-тапсырма: Жеке жұмыс
|
Айтылым Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сұраққа жауап береді -Түсіндіреді
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|
|
2-тапсырма Жеке жұмыс
3-тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт-бағдар береді. Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Жазылым «Ассоциограмма»
Оқылым Айтылым Өлеңді оқып, автордың көңіл-күйі туралы айтады.
|
Дескриптор 3 балл -Тірек сөздерді анықтайды -Бұйрықты сөйлем жазады
Дескриптор 3-балл -Мәнерлеп оқиды
|
Слайдтар
Суреттер тапсырмасы
Кесте
Сызба
|
|
|
|
4-тапсырма Жеке жұмыс
6-тапсырма Жеке жұмыс
7- тапсырма. Бейнематирал мен мәтіннің тақырыбы мен Өзектілігін анықтаңдар |
Жазылым Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз. Наурыз мейрамын тойлау дәстүрінің .... бар. Ол- біз барлық жақсылықты күтетін ..., ... мерекесі. Адамдар кездескенде бір-бірін ..... Әр үйде ..... жайылады. Ал басты тағам ....... болып табылады. Наурыз мейрамының ерекше қонағы- ..... Тыңдалым: Бейне матиралды көріп,мазмұнын есте сақтаңдар
Жазылым
|
Дескриптор 3 балл -Өлеңді тыңдайды, оқиды Смайликтерді қолданады
Дескриптор 3-балл -Синонимдерін жазады
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Үй тапсырмасы 11 - тапсырма. 77 бет
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін» |
|
|