Жарқайың ауданы бойынша  білім бөлімі " Зерноград ауылының негізгі орта мектебі! коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа села Зерноград" отдела образования по Жаркаинскому району

СоцСети

Қамқоршылық кеңесі

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Кітапхана туралы сабақтың өзіндік талдауы" кітап-сіздің ең жақын досыңыз!"мектеп кітапханашысы В. В. Лузина дайындады.

19.01.2023

Сабақтың өткен күні:  17 қаңтар 2023 жыл.   Қатысқан оқушылар:  2-4 сынып.

Өткен орны :кітапхана.

Біздің уақытымыз — ғылымның, техниканың үлкен жетістіктерінің уақыты, керемет жаңалықтардың уақыты. Сонымен, бүгінде кітап басқа жоғары технологиялық байланыс құралдарына қатысты өз позициясын біршама жоғалтты. Көптеген адамдар кітап оқуды тоқтатты, өйткені ақпаратты басқа жерден алуға болады. Сондықтан мен бастауыш сыныптарда " Кітап-сенің ең жақын досың! Тақырыбында сабақ өткіздім.

   Мақсаты:

1.Балаларды ерте жастан бастап оқуға баулу.

2. Оқушылардың кітапқа деген тұрақты қызығушылығын ояту, оларға кітаппен жұмыс істеудің бастапқы дағдыларын үйрету, балалардың кітапқа деген оң көзқарасын ояту.

3. Балаларды көпшілік алдында сөйлеуге, сенімді болуға, мәнерлеп сөйлеуге үйрету.

4. Балалардың жадын өлеңдер мен прозалық мәтіндермен байыту, кітаптарға ұқыпты қарауға тәрбиелеу.

Мен сабақты кітап туралы жұмбақтан бастадым, балалар іс-шараның тақырыбын білді. 2 оқушы оқудың пайдасы туралы өлеңдер оқыды, " ең жақсы оқушы кім болады?» деген тақырыпта көрніс көрсетті. Іс-шара барысында балалар кітаптар туралы мақал-мәтелдер айтты, кітаптың  кітапхана мен дүкендерге жету үшін қандай қиын жол өткенін білді. "Екі кітап" көрінісінен кейін балалар ойын түрінде кітаптармен жұмыс істеу ережелері бойынша сабақты  бекітті. Әрі қарай балалар "шығарма авторы", "жоғалған заттар себеті", "батырды тап", "Мысық үйі өртеніп жатыр!». Сайыстарына қатысты.  Сынып сағатының соңында әр оқушы кітаптан үндеу жазылған жадынама алды.

Сынып сағатының барлық кезеңдері өзара байланысты және өзара сабақтасты болды, сабақтың берілген тақырыбы мен мақсаттарына бағыныңқы болды. Сабақтың әр кезеңінде  сабақ түрөзгеруі қандай да бір сабақ түрімен шаршау мен бірсарындылықтың алдын алуға мүмкіндік берді.

Сабақтағы балалардың іс-әрекетін талдай отырып, олар танымдық белсенділік танытқанын, тақырыпқа шынайы қызығушылық білдіргенін, белсенділікті дамыту әдістеріне эмоционалды түрде жауап бергенін, қолда бар білім мен дағдыларды қолданғанын атап өткім келеді. Олар қызығушылық танытты, Мұқият, ұйымшыл болды.

Балалар мені балалар жанының мейірімділігі, олардың қызығушылығы бүкіл сабақ барысында және сабақтың практикалық бөлігінде сезілгенімен қуантты.

Сабақтан кейін балалардың сауалнамасы бойынша балаларға ұнағанына көз жеткіздім.

Сабақ барысында достық атмосфера байқалды. Өткізу процесінде проблемалар байқалмады. Сабақтағы мінез-құлқына, стильдеріне және әдістеріне ризамын.

 

 

 

Просмотров: 232


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст