Жарқайың ауданы бойынша  білім бөлімі " Зерноград ауылының негізгі орта мектебі! коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа села Зерноград" отдела образования по Жаркаинскому району

СоцСети

Қамқоршылық кеңесі

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Сынып сағатының талдауы "1 наурыз – Алғыс айту күні" мектепалды сыныбында.

02.03.2023

Бұл сынып сағаты күрделі; білім беру салаларын біріктіреді: таным, коммуникация, көркем әдебиет. Осының бәрін ескере отырып, ол сабақтың мақсатын, міндеттерін, мазмұнын белгіледі, өткізу формасын, оң нәтижеге жету үшін қажетті әдістерді, тәсілдер  мен құралдарды қолданды.

Іс-шараның мақсаты: "Рахмет" ұғымының мағынасын анықтау, патриотизм мен толеранттылыққа тәрбиелеу, ризашылық білдіретін азаматтық ұстанымды қалыптастыру.

І шараның міндеттері:

- "рахмет", "алғыс"ұғымдарымен танысу.

 - "Алғыс айту күні" мерекесінің мәнін ашу

 - Мәдени және этникалық төзімділік пен қоршаған ортаға деген ризашылықты дамыту;

 - ойлау деңгейлерін кеңейту;

Сабақтағы жұмыс түрлері

1.Топпен                                            

2. алғыс айту күніне арналған тақпақтар оқу

3. Презентация  "Рахмет"

4. «Рахмет әр елде» пазл құрау

5. Жұмбақтар .

 

Мақұлдау және мадақтау түріндегі бақылау және ынталандыру әдісі.

Қолданылған әдістер сынып деңгейіне сәйкес балалардың іс-әрекетін ұйымдастырудың материалы мен тәсілдеріне сәйкес келді.

Сабақ барысында балалар мейірімді, жанашыр, бір-біріне көмектесті.

Сабақтың барлық кезеңдері өзара тығыз және өзара байланысты болды, сабақтың берілген тақырыбы мен мақсаттарына сәкес келеді. Сабақтың әр кезеңінде іс-әрекеттің өзгеруі қандай да бір іс-әрекеттің шаршауын болдырмауға мүмкіндік берді.

Сабақтағы балалардың іс-әрекетін талдай отырып, олардың танымдық белсенділік танытқанын, белсенділікті ынталандыру әдістеріне эмоционалды түрде жауап бергенін, қолда бар білім мен дағдыларды қолданғанын атап өткім келеді. Олар қызығушылық танытты, мұқият, ұйымшыл болды..

Балалар жанының мейірімділігі, олардың қызығушылығы бүкіл сабақта және сабақтың практикалық бөлігінде сезілді,

Сабақтан кейінгі балалар арасында жүргізілген сауалнамаға сәйкес, балалар сабақты жақсы көретіні және сабақтың  жалғасы болғанын қалайтындары анықталды.

Қорытындылар мен ұсыныстар:

Өткізілген сабақты талдай отырып, қойылған міндеттер орындалды деп айтуға болады. Менің ойымша, сынып сағаты қисынды, ал сабақтың кезеңдері өзара байланысты. Мұғалімге рухани-адамгершілік тәрбие жұмысын жалғастыруды тілеймін..

 

Просмотров: 675


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст