Сынып: 8
|
Күні: |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Абай дана |
|
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.1.6.1-тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,жауап беру;
|
|
|||||
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: тыңдалым материалдарындағы деректерді,тірек сөздердіпайдаланып жауап береді Көбі: Ұлы ақын туралы ойын қазақ тілінде айтады Кейбірі: қосымша ақпарат бере алады. |
|
|||||
Бағалау критерийлері
|
Тапсырмаларға сай өздерін –өздері бағалайды |
|
|||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: ойшыл, суреткер,аудармашы, сазгер,дана. Диалогпен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері: Ұлы, ақын,дана,аудармашы |
|
|||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін - өзі тану |
|
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ |
|
|||||
Сабақ барысы |
|
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ре сурстар |
Ба ғалау |
ескертпе
|
|
|
5 минут
Кіріспе:
Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту
5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы
5 минут
СЕРГІТУ СӘТІ 3 минут
5 минут |
Шаттық шеңбері.
Біздің бүгінгі сабағымыз қазақтың ұлы ақыны АБАЙ ҚҰНАНБАЕВТІҢ 175 жылдық мерейтойына арналады.
«Жүректен тербеп» жан сезімін талайдың, Оятқан жұмбақ,әлемі теңіз Абайдың Бар қазақтың кемеңгер асыл ұстазы, Данышпан -Абай,жырымыз Абай,Абай мұң ( оқушыларға оқу мақсатын айтамын.) Сабақ «БАС БАРМАҚ»әдісі Бойынша бағаланады ЭЛЕКТРОНДЫҚ оқулық Абайдың өмірі
Жұптық жұмыс Осы бейнетүсірілге сүйеніп класстер құрастырайық
Сұхбат құрайық! әдісі
«Абай Құнанбай ұлы ойшыл ақын» деген тақырыпқа диалог құру ДЕСКРИПТОРЫ:
Мәтіналды жұмыс
Ән «Көзімнің қарасы»
Кезекті АБАЙ ҚҰНАНБАЙҰЛЫНЫҢ өлеңдеріне берейік АБАЙ ҚҰНАНБАЙҰЛЫНА арнап жазған өлеңдеріне көңіл аударайық
Енді балалар сендерге Абай Құнанбаевтің өлеңдерімен әндері жазылған стикерлер беріледі
Абайдың асыл сөздері
|
Шаттық шеңберін құрайды.Тренинг жүргізеді.
Сабақтың мақсатын тыңдайды.
Осы бейнетүсірілім бойынша ұлы ақын жайлы өз ойларын айтады
КЛАССТЕР құру,оқу,бір-бірін толықтыру
Оқушылар «Абай Құнанбай ұлы ойшыл ақын» деген тақырыпқа диалог құрады. -Диалог құру, -оқу
Мәтінмен жұмысДЕСКРИПТОР: -мәтіннен қажетті ақпаратты алады; -мәтінді оқиды,әңгімелейді
Ән тыңдау,қосылып айту
ВИКТОРИЯ 2 өлең
АНАСТАСИЯ 2 өлең
1-не өлеңдерін 2-не әндерін жабыстырыңдар
Абайдың асыл сөздері жалғасын тап |
ғалам тор
ресурс тары
элек трон дық оқулық |
Қа лып тас ты ру шы баға «Бас бар мақ» әдісі |
|
|
|
Сабақтың соңы
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
ӘН « ЖЕЛСІЗ ТҮНДЕ ЖАРЫҚ-АЙ »
Рефлексия
|
Оқушылар «Желсіз түнде жарық- ай » Әнін орындайды Сабақтан алған әсері жайлы айтады
Қандай қиындықтар болды? |
3 түрлі стикерлер
|
|
|||
Үй тапсырмасы: «Жасымда ғылым бар деп ескермедім » өлеңін жаттау
|
|
||||||
Сабақтың өзіңе ұнаған тұсы. 1.
2. Қандай екі нәрсе сабақтың тиімділігін арттырды? 1.
2.
|
. |
||||||