Сынып: 5 |
Күні: |
|||||
Сабақ тақырыбы |
Қазақ отбасындағы дәстүрлер |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру |
|||||
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
Жетістік критерилері |
суреттерді пайдалана отырып,сөйлем қарапайым постерлер құрастыра алады. |
|||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Талдауға арналған сұрақтар: Не себебті ......деп ойлайсыз ишара |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет пәнімен байланыс |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
|
|||
Сабақ басы
5 минут
2 минут
10 минут
5 минут
3 минут |
(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру. «Шаттық шеңбері!»
Менің көңіл күйім!
Тренинг
(Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.
Миға шабуыл әдісі
Отбасы деген не?
Диаграмма толтыру Ж2 мәтін құру |
Шаттық шеңберін құрады. /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/
Көңіл күйлерін стикерге жазады тақтаға іледі
Тренинг жүргізді.
сұрақтар қоямын Балалар сендер отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгімеле.
Отбасы деген не? ойларын айтады. Суретке қарап отбасы мүшелерін сипаттады.
Ж1 диаграммаға отбасы туралы туыстық атауларды жазды, екінші диаграммаға «қандай отбасы деген сұраққа жауап беретін» сөздерді жазды. Өз отбастары туралы әңгімеледі. |
|
|||
Сабақтың ортасы
3 минут
5 минут
2 минут
Сабақтың соңы
2 минут
3 минут |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой қозғар» әдісін пайдаланып, «отбасы» сөзіне ассоциограмма құрғыздым.
ОА Өлеңді оқу. Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқыды. Туыстық атауларын тауып, астын сызды.
Тәуелдік жалғауын түсіндірдім. Жалғауларды қайталадық. Сабақты бекіту. Сұрақтар қою. Балалар бүгін қандай тақырып өттік? Қандай қиындықтар туғызды? Бағалау «БЕСБАРМАҚ» әдісі арқылы бағалайды. БЕСБАРМАҚ жоғары қарай – Мен түсіндім. БЕСБАРМАҚ- көлденең Мен түсінгендеймін БЕСБАРМАҚ төмен қарай- Мен түсінбедім. |
|