Жарқайың ауданы бойынша  білім бөлімі " Зерноград ауылының негізгі орта мектебі! коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа села Зерноград" отдела образования по Жаркаинскому району

СоцСети

Қамқоршылық кеңесі

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақ 5 сынып

13.07.2024

Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақ

5 сынып

Бөлім

 Жеңіл атлетика дағдыларын қайталау және дамыту

Мұғалімнің толық аты-жөні

Валиев Ринат Абдрафикович

күні

30.04

5-сынып

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын арқылы жеңіл атлетика дағдыларын дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

5.2.5.1 - өз шығармашылығыңызды және басқалардың қабілеттерін білу және түсіну және қарапайым балама шешімдерді ұсыну

Сабақтың мақсаты

Барлық студенттер Қ.Т.ережелерімен танысады. жеңіл атлетика сабақтарында және сабақ процесіне белсенді қатысады.

Кейбір оқушылар ұсынылған тапсырмаларды дұрыс орындағанын көрсетеді.

Жеке оқушылар ұсынылған тапсырмалардың баламалы нұсқасын ұсына алады.

Табыс критерийлері

Сабақ процесіне белсенді қатысу.

Қ.Т. ережелерін сақтаңыз.

Олар орындалған әрекетке талдау жасай алады.

Сабақтар кезінде

Сабақтың қадамдары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Бастау

  • құрылыс.
  • есеп беру
  • сәлем
  • қайта құру
  • пішініне назар аударыңыз
  • сабақтың тақырыбын хабарлау Ойын арқылы жеңіл атлетика дағдыларын дамыту
  • Сабақтың тәрбиелік мақсатын түсіндіру: Өз шығармашылығыңызды және басқалардың қабілеттерін біліп, түсініңіз және қарапайым балама шешімдерді ұсыныңыз
  • Қауіпсіздік туралы ескерту (Старт топпен жүргізілетінін және жарақат алуыңыз мүмкін екенін ескеріңіз)

                                                                          

Жаяу:

1) саусақтарда, қолды жоғары көтеру;

2) өкшеде, қолды кеуде алдында, саусақтарды біріктіру, білектерді жабу, қолмен айналдыру;

3) аяқтың сыртынан, қолды бекітіп, алақанды кеудеге қысып, шынтақтарды екі жаққа, әр қадамда қолды алға созып, алақанды өзіңізден бұрып - и.п.;

4) аяқтың ішкі жағында, қолдар төменгі жағында, қолдар құлыпта, әр қадам сайын қолды артқа қарай сермеу;

5) өкшеден аяққа дейін домалау, сол қолды жоғарыда, оң қолды төмен түсіру, әр қадамда қолды ауыстыру

6) жартылай еңкейейік

 

Жүгіру:

  • Біз «жылан» жүгірісін жасаймыз. (10 метр)
  • Тікелей аяқты алға немесе артқа лақтырып жүгіру (10 метр)
  • Биік жамбаспен жүгіру (10 метр)
  • Аяғын артқа ұрып жүгіру (10 метр)
  • Біз артқа қарай жүгіреміз (қашықтық 15 метр)
  • Оң жағымен (10 метр) және сол жағымен (10 метр) ұзарту қадамын орындаймыз.
  • Кеңейту қадамын сол және оң жақтармен кезекпен орындау (10 қайталау) (10 метр)
  • Айқас қадаммен бүйірден (солға және оңға) қозғалу (10 метр)
  • Жеделдету (қашықтық 15 метр)

 

Тыныс алу жаттығулары

Мұрын арқылы еркін тыныс алу, ауыз арқылы дем шығару

 

Денені қыздыру және созу:

  • Бас бұрылады (бір жаққа 5, екіншісіне 5 бұрылады)
  • Басты солға, оңға, алға, артқа еңкейту (4 қайталау)
  • Иықтың айналуы (4 алға, 4 артқа)
  • Қолды сермеу (4 алға, 4 артқа)
  • Қолыңызды алға көтеріңіз (8 қайталау)
  • Артқа көтеру (8 қайталау)
  • Тұрақты көтеру (8 қайталау)
  • Кранч (6 қайталау)
  • Бүйірлік еңкейту (6 солға, 6 оңға)
  • Торсаның айналуы (8 қайталау)
  • Аяқтың тербелуі (сол аяқ 4, оң аяқ 4)
  • Бүйірлік өкпелер (4 өкпе солға, 4 өкпе оңға)
  • Аяқтың айналуы (сол аяқпен 8 рет, оң аяқпен 8 рет қайталау)

 

Кроссфит режимінде денені қыздыру: 5 шұңқыр, жеңіл 30 метрге жүгіру, 5 рет итермелеу, кері жүгіру, 5 шұңқыр, 30 метрге жеңіл жүгіру, 5 шалқалап секіру, кері жүгіру. Жұмыс уақыты 5 минут. Жаяу жүру және тыныс алуды қалпына келтіру.

 

Оқытылатын материалға қызығушылық таныту.

Тапсырманы орындаудың дұрыстығын бағалаңыз.

 

Үлкен бос орын. Ысқырық, секундомер

орта

Мұғалім сұрақ қояды: жылдамдық дегеніміз не? Жылдамдық дегеніміз не? Әңгімелесу барысында сынып оқушылары «Жаратылыстану» пәнін оқудан алған білімдерін пайдалана отырып, жылдамдық пен жылдамдықтың айырмашылығын табуға тырысады.

«Қуып жету» ойыны: мұғалім оқушыларды ойын ережесін құрастыруға шақырады. Ойын ережесін – алаңның көлемін, ойыншылардың әрекеттерін, т.б. талқылап болған соң, оқушылар ойынға кіріседі. Содан кейін мұғалім оқушыларды жүгіруді басқа әрекетке ауыстыруды ұсынады (біреуіне секіру, еңкейіп қозғалу, артқа жүгіру). Ойынды талқылау кезінде өзара бағалау қолданылады және сұрақтар қарастырылады: ойынның барлық ережелерін кім сақтады? Кімді жылдам деп атауға болады?

Жаттығулар туралы бейнені қараңыз.

Шаттл 3-тен 10 метрге дейінгі жылдамдықпен жүреді. Оқушылар өз бетінше жұпқа бөлінеді. Әр жұп серіктесін басып озуға тырысып, қашықтыққа жүгіреді. Орындағаннан кейін аяқталған әрекет талданады. Оқушылар өзін-өзі бағалауды жүргізе отырып, жүгіру техникасын және өз әрекеттерінің нәтижелерін талқылайды және бағалайды.

«Минут».

Уақыт сезімін дамытуға бағытталған тапсырмаларды орындау.

  1. 30 метр қашықтықты 15 секундта жүгіру.
  2. Бір топ 60 метр қашықтықты 30 секундта жүгіріп өтіп, соңғы қатысушымен аяқталады.
  3. Қашықтық 2х15 метр. Оқушы алақандарын соғып, таяқшаны келесіге береді, қашықтыққа жүгіреді. Топқа 1 минут уақыт беріледі.
  4. Алдыңғы тапсырманы максималды жылдамдықпен орындаңыз.

Дескрипторлар: уақыт кеңістігін бақылай білу, көшбасшылық қасиеттерді көрсету, басқаларға төзімділік таныту.

 

Дескрипторлар: Қ.Т. ережелерін сақтау, құрмет көрсету, дене дамуын жақсарту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саусақтарыңызбен бүйірлік сызықтарға тиіп, максималды қарқынмен жүгіріңіз.

 

Сызықтан асып кетпеңіз.

 

 

Жеңілген команда 30 рет еңкейеді.

Өзара бағалау

өзін-өзі бағалау

 

Үлкен бос орын, ойынға қажетті жабдықтар.

 

Соңы

Рефлексия

Сабақты бекіту.жалпы құрылыс, қорытындылау;

- тыныштандыру және қалпына келтіру ойыны;

 Рефлексия.

Сабақтың материалы...

Түсінікті/түсініксіз/пайдасыз
қызық/жеңіл/қиын қызық/жоқ

– Өзін жаман сезінетіндер бар ма?

-Сабақ бітті,сабаққа баруға болады.

 

Рейтингтер

Қателер

ЖДШ

 

Сыныптастарының жұмыстарын бағалау.

Стикерлерге сабақ туралы өз пікірлерін жазу.

 

 

           

 

 

Просмотров: 419


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст