Әдебиеттік оқу.
№ 1 қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Тақырыбы: Әдебиеттік оқу
Сабақ: 1
Мектеп: Зерноград ауылының негізгі орта мектебі КММ
Күні: 26.05.2021 ж
Мұғалімнің аты-жөні: Валиева Зухра Ахметжановна
Сынып: 2
Саны
қатысушы:
Саны
жоқ:
Сабақтың тақырыбы:
Кіріспе.
Оқу техникасын тексеру.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:
2.2.1.1 дауыстап дұрыс, саналы және мәнерлеп оқу; рөлдер бойынша
Сабақтың мақсаты:
Оқу кезеңінде алынған білімді қайталау, жалпылау және түзету, оқуға деген қызығушылық пен ұмтылысты ояту, студенттерді бір - біріне көмектесуге үйрету, ынтымақтастық негізінде топтық жұмыс дағдыларын үйрену, қоғамдастық сезімін қалыптастыру.
Сабақтың барысы:
Кезең сабақ/ Время
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
1.Сабақтың басталуы.
0-5 мин
1.Оң эмоционалды көзқарас қалыптастыру.
- Сәлеметсіз бе, достар, Мен сізді сабақта қарсы аламын.
"Ыңғайлы отырыңыз, демалыңыз. Балалар, біздің жазғы оқу кезеңімізде, біздің сенімді достарымыз Чип пен Дэйлдің оқыған материалдарын қайталауға көмектеседі. Олар әрдайым көмекке асығады. Chip Chip және Dale жазғы кезеңде қыста бірдей мөлшерде жаңғақтарды жинау керек. Біз оларға осыған көмектесеміз. Сабақ барысында сіз тапсырмаларды орындап, жаңғақтар аласыз. Оқуды аяқтағаннан кейін біз жаңғақтарды санап, ең жақсы көмекші кім екенін білеміз.
Құптайды мұғалімдер. Өз жұмыс орнын ұйымдастырады, жеке оқу құралдарының болуын тексереді
ФО
Эмоционалды жағдайды бағалау
Эмоц. көңіл-күй
2. Сабақтың ортасы.
5-35 мин
1.Өмірлік тәжірибені өзектендіру.
(К) жылдамдыққа оқу.
Оқушылар кез-келген жұмысты 1 минут ішінде жылдамдықпен оқиды. Мұғалімнің өтініші бойынша тоқтаңыз. Минутына қанша сөз оқиды, олар оқыды. Бұл әдіс әр сабақта қолданылады.
2. Жаңадан үйренуге дайындық үшін кіріспе тапсырма.
(К) ұжымдағы жұмыс.
Ал енді біз деп аталатын керемет елге барамыз...
- Оның атын анықтаңыз, сізде шифр бар.
123451АОЕУТ2НЧИРЛ
1. 5,2; 3,2; 5,1; 3,1; 4,2; 1,1; 5,1; 4,1; 4,2; 1,2; 2,1; 3,1.
2. 2,2; 5,1; 3,1; 1,2; 3,2; 3,1.
ИЯ, ел "әдеби оқу" деп аталады.
3.Мақсат қою (проблемалық жағдай). Жаңадан үйренуге дайындық үшін кіріспе тапсырма.
(П) жұппен жұмыс
"Теруші" Ойыны
- Сіздің алдыңызда "қайық"сөзі бар. Одан мүмкіндігінше көп сөз жинаңыз — кез-келген жеке және көпше жағдайда.
(Оқушылар сөздерді атайды, мұғалім оларды тақтаға жазады.)
- Біз барлық сөздерді таба алғанымызды тексереміз. Өлеңді тыңдаңыз.
Әріптерден мен қайық сөзін жинадым.
Айтпақшы, Біз жүре аламыз:
Шынында да, қайықтың сөзінде өзен бар.
Мен жолға шықтым: "сау бол!»
Қайда барамыз?
Сонымен катер
Мен Катя тәтемге айттым,
Бірақ онда басқалардың сөздері жоқ па?
Менің қайығым жылдам зымырандармен жарысады.
Тағы да маған қайық айтты
Карта бойынша маршрутты таңдаңыз.
Біз теңізге шығамыз. Жетеді өзен.
Алақай! Айлақ. "Артек".
4.Сабақ тақырыбы бойынша жұмыс. Жаңасының ашылуы.
(К) ұжымдағы жұмыс
Оқу техникасын тексеру.
Кірпі
Қара түнде сұр кірпі орманда серуендеуге кетті. Мен қызыл мүкжидекті көріп, оны сұр инеге тікті. Көрдім сары лисичку және де наколол.
Ақыры көк шұңқырда көк жұлдызды байқадым. Мен де тістегім келді-бірақ ештеңе шықпады. Кірпі ойланып, ойланып, оны пышақпен жауып тастады: таңертең жатсын.
Ал таңертең көк жұлдыздың орнына қызыл күн табылды. Міне, кірпі күлді.
(Г. Циферов)
(61 сөз)
Сұрақтар:
Кірпі қашан серуендеуге кетті?
Кірпі не тапты?
Таңертең көк жұлдыз қандай болды?
(К) Физминутка.
Бұлт.
Ақ бұлт (алдыңызда дөңгеленген қолдар.) Төбесінен жоғары көтерілді (қолдарын жоғары көтеру.) Бұлт шықты
Жоғары, жоғары, жоғары
(Бой көтеруі қолмен төменнен; плавные покачивания қолмен аспан жаққа.)
(Қолдар арқылы үлкен шеңберді төмен қаратып сипаттаңыз және оларды төмендетіңіз; отырыңыз.)
5.Бастапқы бекіту с проговариванием.
(Және) өзіндік жұмыс.
Оқушылар оқылған мәтін бойынша сурет салады.
Оқушылар мұғалімдерді тыңдайды,
буындар мен сөйлемдерді жазыңыз
Оқушылар мұғалімдерді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбын қалыптастырады, сабақтың мақсатын анықтайды
Ұжымда, топта, жұпта жұмыс істейді , мұғалімнің басшылығымен тапсырмаларды орындайды.
Мұғалімнің қозғалысын қайталаңыз
Оқушылар өз бетінше жұмыс істейді
Оқулық
Дәптер
Оқулық
Оқулық
Қос. әдебиет
3. Сабақтың соңы.
35-40 мин
7.Қорытынды сабақ.
-Бүгінгі сабақта қандай мақсат қойдық?
- Біз осы мақсатқа жеттік пе?
- Сабақта қандай қиындықтар болды?
- Бұл қиындықтар қайталанбауы үшін не істеу керек?
Рефлексия.
Егер бүгін бәрі ойдағыдай болса, бурундук киімдерін жасыл түспен бояңыз, егер сіз қателік жасасаңыз - сары түспен, бірнеше қателік жасасаңыз, қызыл түспен бояңыз.
Мұғалімнің сұрақтарына жауап беріңіз, сабақтағы соя қызметін бағалаңыз
Бетті бояу арқылы бағалау
"Бурундук"
Рефлексия үшін суреттер.